Ga naar inhoud

DS 7 VAUBAN: BEVEILIGDE PLUG-IN HYBRIDE

De enige Franse gepantserde premium SUV

Parijs, 28 juni 2024

Aangedreven door het enthousiasme van de DS 7 ÉLYSÉE en gebaseerd op de DS 7 E-TENSE 4x4 300, is de DS 7 VAUBAN een gepantserd plug-in hybride model dat in kleine aantallen verkrijgbaar is, een uniek aanbod voor de markt.

 

 

De DS 7 VAUBAN wordt in Frankrijk gebouwd: omgebouwd in Hérimoncourt, op minder dan honderd kilometer van de fabriek in Mulhouse waar alle DS 7's worden gebouwd.

 

De beschermde DS 7 VAUBAN is een nieuw embleem van de Franse reiskunst, met First Class comfort.

 

 

Met een lichtgewicht pantser dat aan de buitenkant nauwelijks zichtbaar is de DS 7 VAUBAN een discrete ontwikkeling die dezelfde dynamische kwaliteiten als de DS 7 E-TENSE 4x4 300 demonstreert. Deze speciale versie kan met een gewoon rijbewijs worden bestuurd.

DS 7 VAUBAN is ontworpen als een speciaal beschermde auto op basis van de productie-DS 7 E-TENSE 4x4 300 met een lengte van 4,59 meter.

 

Aramide, een klasse lichtgewicht materialen die bijzonder goed bestand zijn tegen schokken en hitte, HPPE-vezels (High Performance Polyethylene), gepantserd staal en veiligheidsglas versterken het voertuig met een VPAM 4-beschermingsniveau (bescherming tegen handvuurwapens). 

 

Deze ombouw is ontworpen voor maximale efficiëntie, zowel op het gebied van veiligheid als comfort in de eerste klasse, en maakt met slechts 164 kg extra gewicht weinig verschil in rijgedrag.

 

De remafstanden van de DS 7 VAUBAN zijn gelijk aan die van de DS 7 E-TENSE 4x4 300 en de acceleratie van 0 naar 100 km/u is slechts 0,2 seconden langer, van 5,9 naar 6,1 seconden. Het weggedrag behoudt dezelfde kwaliteiten dankzij de cameragestuurde DS ACTIVE SCAN SUSPENSION-demping, terwijl de draaicirkel van 10,45 m, een benchmark in het segment van premium SUV's, ook behouden blijft.

De technische beslissingen die voor de DS 7 VAUBAN werden genomen, maken er een uniek aanbod van, opgedragen aan de Franse kunst van het reizen. Naast een rijgedrag dat vergelijkbaar is met dat van een standaard DS 7, heeft de bestuurder alleen een regulier rijbewijs nodig, in tegenstelling tot de meeste concurrerende modellen die een vrachtwagenrijbewijs en een speciale opleiding vereisen. De prijzen zijn ook zeer concurrerend, vanaf 165.000 euro, en onderhoud geclassificeerd als "intensief gebruik" zoals bij een standaard DS 7 wordt gewoon uitgevoerd binnen een geselecteerd gecertificeerd netwerk van DS STORES.

 

De transformatie van het interieur wordt overzien door stoffeerders, om een voorbeeldig niveau van verfijning te garanderen. Het Vauban interieur reliëf en de toevoeging van speciale bedieningselementen zijn de enige details die de DS 7 VAUBAN onderscheiden. Naast de extra uitrusting die in de brochure staat, zijn er op aanvraag pakketten met opties verkrijgbaar, zowel voor bescherming (automatische brandblussers, ventilatie met gesloten circuit, sirene of intercom enz...), voor passagierscomfort (extra USB-aansluitingen, leeslampjes enz...) als voor de personalisering van het voertuig (carrosseriekleuren, interieurbekleding, borduursels, vlaggenhouders enz...).

De DS 7 VAUBAN, het resultaat van een nieuwe samenwerking tussen de WELP Group en DS Automobiles, wordt volledig in Frankrijk gebouwd, geassembleerd op de site in Mulhouse en vervolgens omgebouwd door WELP France in Hérimoncourt, na de overname van een deel van een voormalige site van Stellantis.

 

DS 7 VAUBAN ontleent zijn naam aan de vestingwerken die aan het einde van de 17e eeuw werden gebouwd. De vestingwerken van Vauban - twaalf in tien verschillende departementen - staan op de Werelderfgoedlijst van UNESCO. In totaal hield markies Sébastien Le Prestre de Vauban toezicht op meer dan honderd vestingwerken - forten die deel uitmaken van steden, op zichzelf staan of samengevoegd zijn - in Frankrijk en Europa. In Azië en Afrika namen verschillende citadellen en forten het systeem van Vauban over.

 

De eerste DS 7 VAUBAN is gemaakt. De homologatie is gepland voor juni en de verkoop zal volgen.

" DS 7 VAUBAN is een beschermd speciaal voertuig dat het resultaat is van onze samenwerking met WELP, een van 's werelds grootste specialisten op het gebied van conversie van speciaal beschermde voertuigen. De DS 7 VAUBAN is ontworpen voor veeleisende klanten die op zoek zijn naar verfijning en comfort van DS Automobiles en tegelijkertijd willen profiteren van bewezen oplossingen tegen aanvallen. We zijn er trots op dat we een product als dit in ons assortiment hebben. "

 

Olivier François, CEO DS Automobiles